Życiowa fotografia

Cudowne czarno-białe zdjęcia z przeszłości, przyklejone do szarych stron, okurzonego już albumu, spękane i zagięte rogi… Chyba każdy z nas ma w domu taki stary, rodzinny album. Jest on pełen wspomnień tych wspaniałych czasów z których często się śmiejemy i powtarzamy jak to życie szybko mija. Piękne wspomnienia będą w naszych sercach na zawsze, ale żeby je przedłużyć i podzielić się nimi ze swoimi bliskimi, można w prosty sposób je zatrzymać robiąc takie fotografie, które są ponadczasowe. Swoje miejsce na półce obok rodzinnego albumu musi mieć album z dnia ślubu.

Uwiecznienie tego momentu jest dla małżonków bardzo ważne, wręcz rytualne. Porównujemy zdjęcia naszych rodziców do swoich, z uśmiechem na twarzy komentujemy lata w których zostały wykonane, styl ubioru młodej pary jak i gości. W obecnych czasach fotografia ślubna jest wykonywana bardzo precyzyjnie pod okiem specjalistów, którzy używają programów do obróbki zdjęć. W ten sposób mogą ” przenosić góry” w dosłownym słowa tego znaczeniu. Niestety, taka forma może się źle skończyć w końcowym efekcie, dlatego najlepiej zamiast „wklejać” góry, pagórki lub jeziora warto zrobić zdjęcie w naturalnym otoczeniu i wtedy Pan lub Pani fotograf (polecam zajrzeć na stronę Mietka Małka: mietekmalek.com) mogą się pochwalić dobrym jakościowo i technicznie zdjęciem bez wpadek. W dniu ślubu małżonkowie są roztargnieni i nie myślą o zdjęciach, ale jeśli posiadają nawet kilka sztuk fotografii można z nich wybrać najlepsze i wykończyć je w odpowiedni sposób, rozjaśnić, przyciemnić, dodać żywych kolorów, zrobić biało czarne, sepia itd. Jedno zdjęcie może mieć wiele odzwierciedleń np. stworzenie go na stary styl lub a’ la Andy Warhol. Dobrze dobrana stylizacja wybranego zdjęcia może dać zaskakujący efekt końcowy, którym możemy się pochwalić podczas odwiedzin naszych gości.

W dzisiejszej dobie każdy z nas posiada aparat fotograficzny i nieraz robił zdjęcia na różnych przyjęciach, dlatego nie trzeba się zrażać tym, że nie są one profesjonalne, gdyż różne strony internetowe proponują nam profesjonalne programy w wersji demo, czyli wersji uboższej do obróbki zdjęć. Dzięki takim udogodnieniom możemy w pełni realizować swoje marzenia artystyczne, a pamiątkowa fotografia ślubna oprawiona w piękną stylową ramkę, sprezentowana rodzicom i bliskim będzie sporym i miłym zaskoczeniem.

Leave a Comment