Zmiana oświetlenia w samochodzie ze stanów

żarówki samochodowe led

Related Post

Wielu z nas kusi amerykańska motoryzacja. Trudno się dziwić, samochody z USA są bardzo pożądane na naszym rynku, ze względu na duże silniki, a także wyposażenie. Dodatkowo, obecnie koszta ściągnięcia samochodu z USA są akceptowalne. Sam miałem przyjemność kupienia Forda Mustanga z Kalifornii i muszę przyznać, że zaoszczędziłem kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszt zakupu takiego samochodu w polskim salonie, jest dużo większy, niż koszt importu takie samego modelu.

Jednak są kwestie, o których nie każdy z nas zdaję sobie sprawę. Mam na myśli, kwestie homologacji. Przepisy unijne, wielokrotnie różnią się od tych stosowanych w USA. Kwestie nawet takie jak żarówki, czy barwa światła, mogą być problemem nie do przejścia. A raczej można powiedzieć, że były problem nie do przejścia, bo czegóż dzisiaj nie wymyślą producenci.

Załóżmy hipotetycznie, że zakupiliśmy samochód, w którym światła stopu są połączone z kierunkowskazami w jeden klosz. Żarówka emitująca sygnał kierunkowskazu jest biała, a nasz klosz jest cały czerwony. Jak wiadomo w Polsce, kolor sygnalizujący manewr skrętu, musi być o kolorze pomarańczowym. Wymiana żarówki, na barwę pomarańczową jest mało skuteczne, można zatem zmodyfikować klosz lampy dodając, pomarańczowe szkło, ale jest to rozwiązanie, które raczej nie poprawi wyglądu naszego auta.

Rozwiązaniem tego problemu są żarówki samochodowe LED. Żarówki takie możemy kupić już za około 60 zł za sztukę, a co ważne zasilacz LED, nie jest tam wymagany. Dostępne są także żarówki, które dają dwie barwy światła, np. czerwoną i pomarańczową. Światło emitowane w takim kloszu jest mocno pomarańczowe i dobrze widoczne. Klosz może pozostać czerwony, przepisy bowiem, nic nie mówią o kolorze klosza, a jedynie o barwie światła.

Widzimy więc, że technologia po raz kolejny rozwiązała kolejny problem, o którego istnieniu prawdopodobnie nie mieliście pojęcia.

Leave a Comment