Zasady stylu klasycznego

Projektując swój dom, warto na samym początku określić jeden, główny styl, którego będzie się później trzymać podczas projektowania i aranżowania pomieszczeń. Może to być m.in. styl klasyczny, który wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Jakie są więc zasady tego stylu i których należy się trzymać?

Po pierwsze, aranżacja klasyczna musi być stworzona poprzez zastosowanie odpowiednich kolorów. W każdym stylu architektonicznym wykorzystuje się przecież zupełnie inne barwy. Jeśli dom ma się zaprezentować elegancko, należy sięgnąć po ciepłe odcienie różnych kolorów. Mogą to być beże, brązy i szarości. W takich kolorach powinny być zarówna oprawa obrazów, jak i lampy, czy meble. Następnie należy zwrócić uwagę na dobór odpowiednich mebli. To one pojawią się w każdym pomieszczeniu, także muszą być kwintesencją eleganckiego stylu. Najlepiej sprawdzą się więc meble o prostych kształtach. Mogą mieć one dekoracyjne klamki lub uchwyty. Takie meble powinny być wykonane z drewna, które także kojarzy się ze stylem eleganckim. Jeśli chodzi o ich kolor, najlepiej sprawdzą się wszelkie odmiany brązu.

Oczywiście nawet taki klasycznie zaprojektowany dom warto by było ozdobić. W tym celu można wykorzystać np. ramki drewniane. W końcu atrakcyjne obrazy były stosowane już w dawnych latach i wciąż mogą być świetną ozdobą. Można je umieścić w drewnianych ramkach, a następnie powiesić w salonie, sypialni, a nawet i kuchni. Dzięki temu aranżacja domu nie będzie taka nudna, a stanie się urozmaicona i dekoracyjna.

Leave a Comment