Zalety programów lojalnościowych

Jeśli jesteś osobą, która w Twoim gospodarstwie domowym odpowiedzialna jest za cotygodniowe zakupy to na pewno wiesz jakie korzyści niosą ze sobą programy lojalnościowe. Im więcej kupujesz tym więcej zyskujesz – to właśnie cała logika, na której opierają się programy lojalnościowe.

Klient, który zaciekawiony jest akcjami promocyjnymi powinien zapytać o program lojalnościowy w najbliższym sklepie, w którym najczęściej robi zakupy. Najlepsze programy lojalnościowe oferują duże międzynarodowe korporacje. Jest to spowodowane tym, że zyski dużych firm zdecydowanie przewyższają dochody małych przedsiębiorstw. Interesujący nas program lojalnościowy powinien być stworzony z myślą o nas – konsumentach.
Sieci, które oferują ciekawe programy lojalnościowe powinny być zapoznane z trendami rynku a przede wszystkim z opinią publiczną.
Czasami można spotkać się z anonimowymi ankietami przeprowadzanymi w marketach. Ich celem jest zebranie informacji od konsumentów.

Program lojalnościowy często opiera się na zbieraniu punktów. W tej sytuacji kwota określona w regulaminie odpowiada ilości punktów, które zyskamy w odpowiedzi na udział w programie lojalnościowym.

Ponadto, program lojalnościowy może zachęcić nas do częstszego odwiedzania danego sklepu. Jest to łatwa sztuczka psychologiczna, która polega na tym, że konsument z większą częstotliwością zacznie dokonywać zakupów, ponieważ każda wizyta w sklepie przybliży go do odebrania nagrody. Programy lojalnościowe możemy podzielić na takie, w których zyskujemy bony na kolejne zakupy i takie, w których mamy szansę otrzymania wartościowej nagrody rzeczowej.

Leave a Comment