Zabiegi i odżywanie wczesną jesienią

Ostatnie promienie letniego słońca aż proszą się, żeby je uchwycić – warto wykorzystać je do tego by pozwolić naszej skórze po raz ostatni poczuć naturalne i jeszcze dość mocne światło dnia. Coraz krótsze dnie, nie pozostają bowiem obojętne dla naszego samopoczucia i wyglądu. Wraz ze skracaniem się doby, przestawia się również nasz wewnętrzny zegar. W okresie przejściowym, który właśnie nadchodzi, czujemy się osłabieni, smutni i zmęczeni.

To odbija się również na naszym wyglądzie. W czasie przesilenia jesiennego przyswajamy bowiem mniej witamin – ze względu na to, że nie ma już tylu świeżych owoców, ale również dlatego, że cała nasza aktywność spada.

Możemy jednak dobrze przygotować się do tego trudnego czasu – warto zacząć już dziś zanim zaskoczą nas pierwsze deszcze i szarugi. Przede wszystkim nie rezygnujmy ze zdrowej diety. Świeże warzywa i owoce musza być podstawą. Warto również zadbać o zdrowy wygląd skóry – przygotujmy ją na jesień. Teraz właśnie najlepiej wykonać takie zabiegi jak mikrodermabrazja czy zamykanie naczynek. Osoby z problemem naczynkowym wiedza bowiem doskonale jak uciążliwa jest jesień i zima – ciągle zmieniający się kolor twarzy nie musi dokuczać i w tym sezonie!

Nic tak nie poprawia humoru jak drobna metamorfoza – a tą możemy osiągnąć za sprawą takich zabiegów jak makijaż permanentny czy przedłużanie rzęs. Małe zmiany w obrębie twarzy takie jak właśnie zagęszczone rzęsy nadadzą jej nowego, świeżego wyglądu. A dal relaksu, zestresowani po pracy skorzystajmy co jakiś czas z takich przyjemności jak masaże czy mezoterapia. Nasze ciało będzie dla nas dobre tak samo jak my dla niego.

Im więcej pozytywnych rzeczy zrobimy dla własnego wyglądu i samopoczucia, tym lepiej będziemy się czuć a przecież w okresie jesiennych pluch to najważniejsze. Nasze samopoczucie nie pozostaje również bez wpływu dla naszej odporności! A tą dodatkowo wspierajmy odpowiednimi suplementami diety! Jeśli nie bardzo się na tym znasz skorzystaj z porady firmy OptimalFit.

Leave a Comment