Wykorzystanie konopi medycznych

Każdy człowiek, niezależnie od rodzaju choroby na którą cierpi, ma prawo, po konsultacji z lekarzem oraz przemyśleniu pewnych spraw, na własną odpowiedzialność przerwać leczenie farmakologiczne. Często ludzie, nie widząc efektów takiego leczenia, chcą wypróbować inne metody leczenia i inne leki.

Badania nad tym jaki wpływ mają konopie medyczne na niektóre choroby oraz dolegliwości prowadzone są już od wielu lat. Na terenach kilku krajów zostały już wprowadzone na stałe do metod leczenia, obok tych tradycyjnych. Okazuje się, że lek z konopi wpływa na ogólną poprawę samopoczucia, a także, co ważne, znacznie uśmierza ból różnego pochodzenia u pacjenta. Stwierdzono to u chorych na raka, padaczkę czy cukrzycę, a także u cierpiących na depresję oraz anoreksję. Stosowanie takich leków daje także dobre rezultaty u chorych na Parkinsona czy Alzheimera.

Coraz powszechniej dostępne na rynku są też specyfiki, które pomagają ludziom mającym problemy skórne. Maść konopna stosowana regularnie znacznie poprawia stan oraz wygląd skóry osób mających problem z łuszczycą, egzemą czy nawet atopowym zapaleniem skóry. Maść ta łagodzi stany zapalne, koi podrażnienia i zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci i doskonale ją nawilża. Ponadto pomaga przywrócić naturalną barierę lipidową skóry i wspomaga jej prawidłowe funkcjonowanie oraz regenerację. Po jej przebadaniu nie stwierdzono reakcji alergicznych.

Leave a Comment