Wycieczka do Gruzji

Gruzja jest pięknym i atrakcyjnym krajem, jednak przez wielu uznawanym za niebezpieczny, ze względu na stan wojenny. Są to wspaniałe miejsca, które zachwycają unikalną przyrodą i krajobrazami. Znajdziemy także wiele atrakcji, gdzie każdy może się udać i pozwiedzać, dowiedzieć się trochę o historii państwa. Idealnym rozwiązaniem dla wielu osób będą wakacje w Gruzji.

Relaks i odpoczynek w takim miejscu będzie maksymalny i pozwoli na nabranie zdrowej energii. Wycieczki do Gruzji są coraz bardziej popularne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród młodych osób, jak i starszych. Jednym z najciekawszych miejsc jest miasto Kutaisi. To miejsce także, gdzie lądują samoloty tańszych linii lotniczych. Nieopodal znajduje się rzeka Rioni, która zachwyca swoim widokiem. W mieście zauważymy dużą liczbę zabytków, które maja długa historię i zachęcają do zostania tutaj dłużej. Kolejnym miejscem gdzie powinniśmy się udać jest Wardzia, skalne miasteczko. W górze Eruszeli został wyżłobiony klasztor, który mieścił ponad sześć tysięcy komnat. Dotrzeć do niego było możliwe także dzięki wielu tunelom, które ukrywały się w skałach na terenie całego kraju. Obecnie miejsce zostało częściowo zniszczone przez trzęsienia ziemi. Cały czas utrzymywane przez kilku mnichów.

Za niewielką opłata można zwiedzić kilka komnat od wewnątrz. Warto dodać, że praktycznie całą Gruzję otaczają góry Kaukaz. W wielu dolinach można zobaczyć wiele zjawiskowych i tajemniczych miasteczek. W wielu miejsc w kraju można znaleźć piękne i unikalne widoki na tutejszy lodowiec. Ciekawostką jest także wygasły wulkan, który znajduje się w górach.

Leave a Comment