Sposób na dostarczenie niezbędnych wartości odżywczych

W ciągłym biegu i pędzie do upragnionego celu, niewiele z nas ma czas i energię na nieustanne zajmowanie się tym ile substancji odżywczych zapewnia swemu organizmowi w spożywanym pożywieniu. Z tego też powodu niezwykle popularne stały się suplementy diety, które o te sprawy zatroszczą się za nas.

Jednym z tych suplementów, które w ostatnich latach zdobyły największą popularność jest spirulina. Zresztą nie bez powodu spirulina cieszy się taką popularnością wśród świadomych konsumentów. Czym dokładnie jest wspomniana spirulina? Są to mikroalgi sprzedawane w postaci zielononiebieskiego proszku lub ciemnozielonych tabletek.

Jednakże, wiele osób, mniej obeznanych ze zdrową żywnością, czyli tak zwanym superfoods, wciąż zastanawia się czym tak naprawdę wyróżnia się ta zewsząd osławiona spirulina. Przede wszystkim jest ona jednym z najlepszych sposobów, dostępnych na rynku, na dostarczenie swemu organizmowi białka, którego te magiczne roślinki mają w swoim składzie aż siedemdziesiąt procent.

Jest to jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej jeżeli chodzi o zalety tej substancji, gdyż ma ona ich jeszcze naprawdę sporo. Jedną z nich jest z pewnością także zawartość różnorakich witamin, które pozwalają naszemu organizmowi na właściwe funkcjonowanie, jak i magnezu i beta-karotenu.

Co ciekawe spirulina jest szczególnie polecana dla osób znajdujących się na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej, ponieważ zawiera niezwykle cenną witaminę B12, która niestety nie występuje w warzywach, ani owocach, a jest konieczna dla prawidłowego działania systemów naszego ciała. Pewne jest jednak, że przyjmowanie garściami suplementów nie przyniesie oczekiwanych efektów gdy zapomnimy o zbilansowanej diecie i systematycznej aktywności fizycznej.

Leave a Comment