Rozrywka na smartfonie czy tablecie

Rozrywka XXI wieku, powód, dla którego trudno oderwać się od smartfona, komputera, laptopa – gry internetowe. Mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Jedni twierdzą, że doskonale ćwiczą refleks, spostrzegawczość, koordynację ręka – oko, przeciwnicy uważają je za pożeracze czasu, przyczynę wyobcowania młodego pokolenia, brak kontaktu z rzeczywistością.

Nie tylko młodzi ludzie lubią gry online. Są one popularne wśród zróżnicowanych grup wiekowych. Nasze społeczeństwo czy to z zamiłowania do hazardu, czy też z potrzeby rozrywek umysłowych, chętnie korzysta z tego typu spędzania wolnego czasu.

Fakt, odbywa się to kosztem wysiłku fizycznego, staliśmy się bardziej „stacjonarni”, ale biorąc pod uwagę kwestię korzystania z gier dostępnych na mobilnych urządzeniach, nie możemy mieć nikomu za złe, że wykorzystuje czas w środkach transportu, na przystanku, w kolejce na rozrywkę tego typu.

Co innego, gdy odbywa się to kosztem obowiązków, czasu przeznaczonego na naukę, gdy gracz nie kontroluje ilości czasu poświęcanego na granie lub gdy płatne gry pochłaniają znaczną część budżetu. Tak jak może to być jeśli naszą rozrywką będzie poker. Jednak należy tutaj pamiętać, że taka forma rozrywki internetowej jest w Polsce zakazana.

Oczywiście nie ma nic złego w takiej rozrywce, jak gry internetowe, pod warunkiem rozsądnego korzystania z niej, unikania objawów uzależnienia, równoważenia aktywności fizycznej i psychicznej. Szczególnie dzieci i młodzi ludzie pozostawieni sami sobie, nie potrafią zachować umiaru.

Gry internetowe to wspaniała gimnastyka dla mózgu, a wiadomo, że to nasz jedyny organ zdolny do rozwoju w każdym wieku. Należy jednak traktować gry online jako jeden ze sposobów na wypoczynek, a nie jak sens życia.

Leave a Comment