Rolety lub żaluzje zamiast zasłon

Mijają czasy gdy firanki i zasłony były niezbędne w każdym oknie. Firana dodawała szyku. Powodowała, że wnętrze domu stawało się bogatsze i przyjemniejsze. Lecz nie zakrywała niczego, co działo się wewnątrz domu. Każdy przechodzący mógł zerknąć w okno i zobaczyć domownika jedzącego kolację, oglądającego telewizję, lub robiącego cokolwiek innego. Obecnie takie obserwowanie jest utrudnione, gdyż większość gospodarstw domowych posiada w swoich oknach rolety, lub żaluzje.

Co prawda, że zasłony również zasłaniają widoczność z ulicy, czy chodnika. Lecz zasłonięcie okien wymaga więcej zabiegów niż, gdy w oknach są rolety, lub żaluzje. Wystarczy podejść do okna, chwycić za sznureczek i przeciągnąć, a okno pozostanie szczelnie zasłonięte. Podobnie, jak i rano taka sama czynność odsłoni nasze okno i wpuści do wnętrza promienie słoneczne.

Zasłanianie okien zasłonami nie jest ciężkim zajęciem, lecz niewygodnym i wymagającym dokładności. Szczególnie, gdy pani domu jest wymagająca i wszystkie prace wykonuje do przesady perfekcyjnie. Wtedy zasłonięcie okna i równomierne rozłożenie fałd jest nie lada wyczynem. W przypadku gdy mamy żaluzje lub rolety, przykładowo marki Krakżal – wolakrakzal.com.pl, taka czynność jest po prostu zbyteczna.

Opuszczanie lub podnoszenie rolet, czy żaluzji nie jest zajęciem stresującym, jakim jest zasłanianie okna zasłonami przez innego członka rodziny, niż sama pani domu. Inna osoba zazwyczaj nie potrafi tak dokładnie i równo rozmieścić fałd, co często budzi niezadowolenie gospodyni, a w konsekwencji niepotrzebną sytuację nerwową.

Leave a Comment