Pozycjonowanie kiedyś i dziś

Jeszcze kilka lat temu, aby nasza strona zajęła wysokie miejsca w wynikach wyszukiwania (i to nawet dla najbardziej konkurencyjnych fraz), wystarczyło napisać kilka precli i dodać adres do kilku katalogów. Dziś jednak takie metody nie tylko nie działają, ale mogą przynieść o wiele więcej szkody, niż pożytku. W pozycjonowaniu liczy się już bowiem nie ilość treści, ale jej jakość, dlatego – zanim zaczniemy promować naszą stronę w wynikach organicznych – warto wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę.

Jeśli chodzi o tworzenie treści, dzisiejsze pozycjonowanie opiera się na treści jakościowej. Warto założyć więc bloga z informacjami interesującymi użytkowników, a także warto inwestować w artykuły sponsorowane na innych blogach. Do tego dobrze jest też budować społeczność wokół (znów: koniecznie ciekawej!) treści publikowanej w mediach społecznościowych – w ten sposób stworzymy sobie bowiem pokaźne zaplecze potencjalnych stałych klientów.

Oczywiście inne metody składające się na pozycjonowanie, takie jak np. katalogi stron, również są w cenie, jednak i tu zaszły zmiany. Podobnie bowiem jak w przypadku tekstów, tak i w przypadku dodawania adresu do katalogów warto wykazać się rozsądkiem i wybierać tylko te wartościowe, tematyczne (czyli najczęściej po prostu płatne).

Co więcej, dodając link na katalogi firm dobrze jest też wykazać się roztropnością w częstotliwości tegoż dodawania – wystarczy jeden link na tydzień, bo inaczej strona może zostać usunięta z wyników Google jako spam. Podsumowując, w dzisiejszym pozycjonowaniu nie można stosować metod skutecznych w przeszłości, ale obecnie już przestarzałych.

Leave a Comment