Piękne, wyjątkowe drewniane – ramki od Nielsen Polska

Swego czasu, w zasadzie nie było mieszkania, w którym nie znajdowałby się jakiś obraz. Dzisiaj nadal obrazy znajdują swoich nabywców, jednak czasami są już wypierane przez plakaty tudzież zdjęcia. Niezależnie jednak od tego czym ozdabia się ściany, trzeba to umieszczać w ramach do obrazów.

Wytrzymałe ramy do obrazów

Jest wiele kryteriów, którymi warto się kierować, kiedy kupuje się ramy do obrazów. Jedną z istotniejszych zdaje się być ich wytrzymałość. Chodzi o to, aby ramy nie niszczyły się zbyt szybko, były odporne na wilgoć czy też kurz. Jednakże, ważna jest z pewnością również odporność mechaniczna. Rzecz w tym, aby mieć pewność, że rama nie ulegnie ubiciu, czy też zarysowaniu w skutek uderzenia.

Wydaje się, że najmocniejsze są ramy skonstruowane z metalu. Powszechnie uważa się, że metale to najmocniejsze materiały. Oczywiście, rama aluminiowa jest mocna i trwała, jednak innego typu materiał również mogą doskonale znosić działanie różnorodnych czynników niszczących. Wydaje się, że ramki drewniane wykonane z wysokiej jakości drewna mogą być tak samo wytrzymałe jak ramy metalowe.

Rodzaj obrazu a rama

Oczywiście, ramki drewniane, czy metalowe powinny zawsze być odpowiednio dopasowane do typu obrazu, zdjęcia czy też plakatu. Rzecz w tym, że do niektórych grafik lepiej pasuje szary metal , a do innych ciemne drewno. Pierwszą decyzją powinna być oczywiście ta dotycząca wyboru materiału. W drugiej kolejności należy zdecydować, jaki kolor ramy będzie najlepszy. Czasami dobiera się ramki an zasadzie kontrastu, częściej jednak w podobnych kolorach do grafik na plakatach bądź obrazach. Oczywiście, nie jest powiedziane, że do danego obrazu pasuje tylko jeden rodzaj ram, zwykle możliwości jest wiele.

Poznaj najlepsze Ramy do obrazów oraz zamki drewniane | Nielsen Polska

Leave a Comment