Nienaturalnie piękne zęby

W dawnych czasach zdrowe i pełne uzębienie świadczyło o dobrych genach i było jeszcze większym wyznacznikiem atrakcyjności niż w czasach dzisiejszych. Choć wydaje nam się to trochę straszne, trochę śmieszne, ale takie niestety były realia. Głównie ze względu na brak odpowiedniej higieny jamy ustnej i braku środków do jej pielęgnowania.

Nie wspominając już o tym, że usługi dentystyczne z reguły wykonywał kowal i ograniczały się jedynie do usuwania chorych zębów.

Tym bardziej powinniśmy docenić zdobycze dzisiejszej medycyny i stomatologii. Jeszcze do niedawna znieczulenie stomatologiczne było rzadkością, dziś mało kto z niego rezygnuje. Jest wykonywane bowiem bardzo efektywną i bezpieczną metodą, która nie zagraża naszemu zdrowiu. Wizyta u dentysty przestała się już kojarzyć tylko z bólem. Nowoczesne metody leczenia zębów nie tylko są bardzo skutecznie, ale też bardzo często pozwalają na uratowanie zęba, który zagrożony jest usunięciem.

Zmieniła się również rola dentysty. Pierwotnie lekarz stomatolog leczył nasze zęby, zapobiegał i uzupełniał ubytki. Współcześnie coraz częściej spotykamy się z pojęciem stomatologii estetycznej (więcej na stomatologia-impla.pl/stomatologia-estetyczna/), która ma sprawić, że potencjalny klient będzie cieszył się śnieżnobiałym, równym „hollywoodzkim” uśmiechem. Zazwyczaj dentysta oferuje kompleksowe usługi w zakresie upiększania naszego uśmiechu. Począwszy przez wyrównywanie zębów metodami ortodontycznymi po regulację ich kształtów i wybielanie.

Wszystkie usługi dobrane są indywidualnie do pacjenta, a ilość metod i technik pozwala na uzyskanie najlepszych efektów. Główną zasadą, którą kieruje się stomatologia estetyczna jest oczywiście dbanie o zdrowie. Dlatego zanim dentysta zaproponuje nam założenie licówek powinien zrobić wszystko, by zaleczyć i ochronić nasze naturalne zęby.

Oczywiście nie należy przesadzać z efektami i zachować jak najbardziej naturalny wygląd naszego uzębienia. Zbyt wybielone zęby, czy takie o nienaturalnym kształcie przypominać będą sztuczną szczękę, co oczywiście zupełnie mija się z celem.

Leave a Comment