Naprawy lakiernicze

Tak jak człowiek choruję tak i samochód pod wpływem eksploatacji niszczeje, lub po prostu wiele ulega wypadkom. Człowiek leczy zdrowie medycznie, a nasz samochód?, trzeba zadbać o jego korozję i stan wizualny. Kiedy niszczy i rdzewieje lakier, lub ulegnie zniszczeniu spowodowany stłuczką, udajemy się do lakiernika który zniweluje zniszczenie. Lakiernictwo jest teraz zajęciem wszechstronnie rozchwytywanym.

Oczywiście mamy jeszcze wiele samochodowych uszkodzeń, jak np. pęknięcia, otarcia, dziury, na te defekty stosujemy masy uszczelniające, które to są odporne na działanie wysokich temperatur, utwardza się bardzo szybko i są elastyczne. Masa która świetnie wypełnia i klei. Najczęściej uszczelnić trzeba miejsca i elementy w silniku, który to jest narażony na niebywale wysokie temperatury. Wracając do tematu lakiernictwa, trzeba zabezpieczyć pewne powierzchnie podczas lakierowania danego elementu, tak żeby nie zniszczyć reszty powierzchni której nie malujemy, wtedy przydają się taśmy maskujące, taka taśma wykonana jest z impregnowanego papieru, z jednej strony pokryta jest klejem z kauczuku naturalnego, taśma jest odporna na wszelkie lakiery i rozpuszczalniki.

Ważne też jest że taśma ta po odklejeniu od danej powierzchni, nie pozostawia absolutnie żadnych śladów czy zabrudzeń. Taśma ta wytrzymała jest nawet w 100 stopniach. Jeszcze jedną zaletą tej taśmy jest fakt, że przykleja się świetnie do każdej powierzchni, czyli dopasuje się do każdej nierówności czy wypukłości, tak więc możliwości tego produktu są naprawdę zachęcające do ich wykorzystania.

Leave a Comment