Mikroalgi czyli zielone zdrowie

Zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym dbanie o zdrowie wymaga od nas podejmowania wielu przedsięwzięć. Warto wówczas również zadbać o dobrą suplementację, aby uniknąć bakterii i wirusów, a także wzmocnić odporność swojego organizmu w tym mało korzystnym okresie. Ostatnim odkryciem na rynku bio produktów są mikroalgi, zwłaszcza chlorella.

Mikroalgi, których główną przedstawicielką jest chlorella, to maleńkie glony, wyławiane w okolicach wysp japońskich. Mimo niewielkich rozmiarów mają one w sobie cały konglomerat ważnych witamin i mikroelementów, niezbędnych dla naszego zdrowia. Zażywanie preparatów, w których znajduje się chlorella, może wzmocnić nasz organizm, oczyścić go z metali ciężkich, a także innych zanieczyszczeń. Dodatkowo mikroalgi chlorella oraz spirulina są pełne różnych witamin, które mają wręcz zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Jedną z najbardziej znanych mikroalg jest wymieniona wcześniej chlorella. Jej działania nie można przecenić. Oprócz swoich właściwości oczyszczających i wzmacniających ma ona także działanie odchudzające, zatem na pewno będzie się cieszyć zainteresowaniem wielu pań. Chlorellę warto ponadto zażywać w okresach przemęczenia czy tak zwanego przesilenia jesiennego lub wiosennego, ponieważ odżywia ona wszystkie komórki ciała i dodaje wigoru.

Chlorella działa ponadto fantastycznie na włosy i paznokcie, a także na skórę. Naprawdę, ta niepozorna alga ma wręcz wszechstronne działanie. Niestety jest też grupa osób, dla których chlorella nie jest wskazana, ponieważ są one na nią uczulone. Dlatego zażywając ten specyfik, czy to w proszku czy w tabletkach, należy zacząć od mniejszej dawki.

Leave a Comment