Krew pępowinowa i jej przechowywanie

Poród jest bardzo szczególnym często ciężkim momentem dla kobiety.. Z tego powodu wszystkie istotne decyzje powinniśmy podjąć wcześniej. Szczególnie, jeśli chodzi o procedury medyczne. Krew pępowinowa, której jest w tym momencie bardzo dużo może być przechowywana i w razie potrzeby wykorzystywana.

Należy rozważyć wszelkie opcje W przypadku choroby może okazać się bardzo potrzebna i nawet uratować życie. Sam proces pobierania nie jest wcale trudny lub bolesny. Wystarczy poinformować personel medyczny swojej woli i podpisać odpowiednie dokumenty. Nie zaszkodzi to w żaden sposób dziecku. Całość przechowywana jest w specjalnym banku. Potrzebna jest do tego właściwa temperatura utrzymywana przez cały czas. Tylko wtedy komórki macierzyste zawarte w krwi zachowają swoje właściwości. Jest to kluczowe ponieważ to właśnie one są najbardziej cenne. Medycyna coraz bardziej wykorzystuje je przy wielu chorobach.

Niektóre rodzaje nowotworów mogą być nim leczone. Również regeneracja mięśni i nerwów jest możliwa. W razie jakiegokolwiek wypadku mamy szybki dostęp do komórek macierzystych,które mogą okazać się ratujące życie w danej sytuacji. Przed dokonanie wyboru dotyczącego miejsca przechowywania krwi pępowinowej warto zapoznać się z ofertami różnych instytucji. Bez problemu znajdziemy wiele bank w naszej okolicy. Każdy z nich zapewne będzie miał odrobinę inne stawki. Jednak taka usługa jest warta każdych pieniędzy. Szczególnie jeśli okaże się, że w przyszłości będziemy potrzebować komórek macierzystych dla naszych bliskich. Docenimy wtedy podjętą przed porodem decyzję i wydane na ten cel pieniądze.

Zobacz też: Komórki macierzyste

Leave a Comment