Jaka pościel dla dziecka?

Urządzenie dziecięcego pokoju to nie lada wyzwanie. Nasza pociecha bowiem stale rośnie, zmienia się jej gust i potrzeby. Przestrzeń, która ma być oazą naszego malucha, musi więc nieustannie ewoluować i nadążać za gwałtownie rozwijającym się dzieckiem. Planując urządzenie pokoju dla dziecka, musimy zadbać o to, żeby ten był jednocześnie i ładny, i funkcjonalny – tylko wtedy dziecko dobrze się w nim odnajdzie i chętnie będzie w nim przebywać.
Meblem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w pokoju dziecka bez względu na jego wiek, jest bez wątpienia łóżko. To musi być solidnie wykonane, nie może się chybotać ani stwarzać ryzyka przewrócenia się. Jeśli dziecko jest małe, warto zadbać o dodatkowy szczebelek, który uchroni dziecko przed upadkiem z łóżka w czasie snu.
Pamiętajmy, że o komforcie nocnego wypoczynku naszego malucha, nie decyduje jednak tylko łóżko i wygodny materac. Niezwykle istotna jest również pościel dla dziecka. Wybierając tekstylia dla malucha, musimy wziąć pod uwagę jego specyficzne potrzeby. Dobrze, jeśli pościel dziecięca jest kolorowa – jeśli znajdą się na niej ulubione postacie bajkowe naszego syna czy naszej córki, pociecha z chęcią będzie kładła się do łóżka. Niezwykle istotne w przypadku pościeli dziecięcej, jest również to, z jakiego materiału została ona wykonana. Pościel dla dzieci musi być miękka, nie może podrażniać niezwykle delikatnej skóry malucha – im młodsza jest nasza pociecha, tym to kryterium powinno być ważniejsze. Pościel musi być delikatna, wykonana z naturalnego materiału.

Leave a Comment