Jak zacząć przygodę z treningiem?

Trening całego ciała niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki temu nasze ciało zmienia wygląd na lepszy, bardziej umięśniony. Ale aktywny tryb życia, to również poprawa stanu zdrowia organizmu. Wiele chorób może być spowodowanych przez nadwagę, a dzięki ćwiczeniom eliminujemy ten problem. Nie możemy zapomnieć o zdrowej i zbilansowanej diecie.

Trenować w domu czy na siłowni?

Ćwiczyć można wszędzie, w domu, na siłowni lub na świeżym powietrzu (w miejskich parkach pojawia się coraz więcej przyrządów do ćwiczeń). Każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynając naszą przygodę z ćwiczeniami, śmiało możemy zacząć od treningów w domu. Będzie to dobre przygotowanie do przyszłych, profesjonalnych ćwiczeń na siłowni, jakie zapewni nam trening personalny prowadzony przez doświadczonego trenera osobistego.

Jeśli mamy do zrzucenia parę kilogramów, to warto wprowadzić również treningi cardio, które może prowadzić dla nas trener personalny lub możemy się ich podjąć sami na własną rękę. Do najpopularniejszych tego typu ćwiczeń należą bieganie, skakanie na skakance i jazda na rowerze. Dla osób z dużą nadwagą zalecane są długie spacery.

Gdy etap przygotowań mamy za sobą, możemy udać się na siłownię, gdzie trener personalny z FitNOW Kraków ułoży dla nas trening osobisty – szczegółowe informacje tutaj: https://fitnow.pl/. Będzie on dostosowany do naszych potrzeb i poziomu zaawansowania. Trener osobisty będzie nas motywował do ćwiczeń, ale również dopilnuje, żeby nasza technika była jak najlepsza. Jest to bardzo ważne, ponieważ zmniejsza ryzyko kontuzji w trakcie ćwiczeń.

Trening osobisty znajdziemy udając się prosto na siłownię, lub możemy wcześniej poszukać ofert w internecie. Dodatkowo możemy, a nawet powinniśmy, poczytać opinie innych na temat trenerów osobistych w naszej okolicy, by trafnie wybrać tego najlepszego.

Leave a Comment