Jak sprowadzić zwłoki z zagranicy?

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromna tragedia. Jej rozmiar jest jeszcze większy, jeśli osoby tej nie było z nami przez długi czas, bo na przykład zarabiała pieniądze za granicą. W takiej sytuacji musimy przygotować się na załatwianie spraw związanych z przewozem ciała do Polski. Sprowadzanie zwłok z zagranicy jest nieuchronne.
Należy znaleźć godną zaufania firmę, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w takich trudnych przypadkach. Transport ciała może odbyć się drogą lotniczą lub samolotem. Wszystko zależne jest od tego, w jakim kraju przebywa obecnie ciało zmarłego. Zależne jest to także od naszego wyboru.
Żeby być pewnym jakości świadczonej usługi tego typu, trzeba wybrać firmę, która wyposażona jest w odpowiednie narzędzia, chociażby odzież jednorazowego użytku, a także środki służące do dezynfekcji.
Cena transportu ciała zależna jest od wielu czynników. Na pewno tańszy będzie transport zmarłego z Niemiec niż chociażby z Azji, z wiadomych czynników, na które składają się przecież różna odległość, a także koszt przechowania ciała w danym kraju.
Koszty usługi są więc ustalane indywidualnie ze względu na różnorodność czynników wpływających na cenę. Nie warto jednak oszczędzać na tego typu sprawach. Cena często jest wyznacznikiem jakości. Nie będzie więc dobrym wyborem szukanie najbardziej atrakcyjnej oferty cenowej. Wyznacznikiem do wybrania konkretnej firmy niech będą dla nas opinie o niej, doświadczenie, rozmowa z przedstawicielami. Taka rozmowa pozwoli nam na zorientowanie się w tym, w jaki sposób dana firma działa, czy jest godna zaufania i czy skorzystanie z jej usług będzie dla nas najodpowiedniejsze.
Tak tragiczna wiadomość, jaką jest śmierć bliskiej osoby, wiążę się z bólem psychicznym, dlatego warto zadbać o wybór firmy, która ułatwi nam przeżycie tego trudnego momentu.

Zobacz też: Transport zwłok z zagranicy | Epitafium Przewozy

Leave a Comment