Jak dobrze wybrać przedszkole?

Rosnąca liczba przedszkoli, a także oferowanych przez nie zajęć dydaktycznych tylko pozornie ułatwia wybór odpowiedniej placówki. Jeszcze parę lat temu większość rodziców decydowała się na wybór przedszkola położonego najbliżej ich domu.

Dogodna lokalizacja również i dziś zdaje się być jednym z najważniejszych kryteriów przy podejmowaniu wyżej wspomnianej decyzji, niemniej równie istotne stają się warunki sanitarne czy kadra wychowawcza o odpowiednio wysokim wykształceniu. Polecamy przedszkole Akademia Muminków w Krakowie. Nic w tym dziwnego – rodzice chcą dla swoich dzieci jak najlepiej. Coraz więcej rodziców dokładnie sprawdza ofertę przedszkola pod kątem osobistych upodobań, więc można zaobserwować rodzącą się modę na powstawanie placówek wegańskich i wegetariańskich. W Polsce funkcjonuje już kilkadziesiąt przedszkoli dostosowujących się w tym aspekcie do klienta. Wegański lub wegetariański posiłek dziecko zje już między innymi w Krakowie, czy we Wrocławiu. To jednak sporo kosztuje.

Powstaje zatem pytanie czy owych pieniędzy nie zainwestować w rozwój umysłowy pociechy i – zamiast dietą – nie kierować się ofertą zajęć dydaktycznych. U dzieci w wieku przedszkolnym bardzo istotne jest rozwijanie małej i dużej motoryki, a co za tym idzie, również koordynacji ruchowej. Wiele przedszkoli ma w swojej ofercie dodatkowe zajęcia sportowe oraz rytmikę, ale także języki obce. Takie zajęcia mają na celu wprowadzić dziecko w świat nowych wyrażeń często poprzez zabawę z muzyką. Śpiewając i ucząc się rymowanek, dziecko oswaja się z innym językiem, co pozytywnie wpływa na naukę języków obcych w przyszłości.

Przedszkola w największych polskich miastach, w tym przedszkola w Krakowie, posiadają coraz bogatszą ofertę zajęć i udogodnień. Wybór jest duży, więc warto dokonać odpowiedniego.

Leave a Comment