Implanty zębowe

Nie każdy z nas ma z natury piękne i białe zęby. Wpływa na to wiele czynników. Jednak najważniejszym i najbardziej zauważalnym są z pewnością geny. To one determinują barwę zębiny oraz jej trwałość. Przy mocnym budulcu zęba możemy mieć pewność, że nie dojdzie do żadnych pęknięć i ułamań. Jednak często w wyniku wypadków dochodzi do wybicia lub ukruszenia w miejscu, które nie kwalifikuje do odbudowy.

W takiej sytuacji wiele osób się załamuje. Jednak należy pamiętać, że istnieje wiele metod pozwalających odzyskać idealnie równe zęby i uzupełnić wszelkie braki. Najbardziej popularne są z pewnością implanty stomatologiczne. Są one indywidualnie dobierane w zależności od wyglądu naturalnego uzębienia. Dzięki temu jakiekolwiek różnice nie są zauważalne i możemy czuć się komfortowo z naszym uśmiechem.

Nie chodzi tu jednak jedynie o kształt. W większości przypadków najważniejsze jest dopasowanie właściwego koloru. Musi być on jak najbardziej dopasowany do naturalnego. Z tego powodu przed samym zabiegiem powinniśmy pozbyć się wszelkich osadów i kamienia nazębnego. Dzięki temu sam dobór odcienia będzie bardziej precyzyjny i trafiony. Implanty zębowe mogą być idealną metodą na wyrównanie bardzo startych obszarów w naszej jamie ustnej. A więcej o zabiegu dowiesz się również odwiedzając stronę stomatologia-impla.pl/implanty/.

Jest to szczególnie częste w przypadku krzywizn, które kwalifikują do leczenia ortodontycznego. Po wyrównaniu wszystkiego aparatem powinniśmy poddać się zabiegom mającym na celu poprawę wyglądu wizualnego. W wielu przypadkach konieczne jest usuwanie zębów, aby wyrównać pozostałe. Implanty mogą wtedy okazać się idealną metodą uzupełnienia braków.

Leave a Comment