Funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni

Projektowanie wnętrz polega na jak najlepszym zagospodarowaniu przestrzeni, którą dysponujemy. Jest to potężna i istotna część naszego codziennego życia, które wpływa na to, jak żyjemy, pracujemy, bawimy się, a nawet dochodzimy do siebie po przebytej chorobie. Wygodne domy, funkcjonalne miejsca pracy, piękne przestrzenie publiczne – tworzeniem tego wszystkiego zajmuje się nie kto inny jak projektant wnętrz lub architekt.

Kreatywni projektanci wnętrz (polecam: Marię Podobińską – projektant wnętrz z APP Proste wnętrze Kraków) tworzą przestrzenie, które przewidują nasze potrzeby i odwołują się do naszych emocji, jednocześnie czerpiąc z szerokiej gamy umiejętności i wiedzy technicznej. Projektowanie wnętrz zmieniło się dramatycznie od początku XX wieku, kiedy to dopiero zaczęło się pojawiać na liście zawodów.

Dzisiejszy projektant wnętrz powinien posiadać praktyczną wiedzę na temat tekstyliów, materiałów, kolorów, planowania przestrzeni, zrównoważonego rozwoju i wielu innych przydatnych w ich pracy kwestii, zwłaszcza że coraz częściej muszą oni wykonywać bardzo nowoczesne oraz indywidualne projekty wnętrz. Wówczas ich wiedza jest naprawdę nie do przecenienia. Niezbędna jest także dobra orientacja w aktualnych trendach wnętrzarskich.

Obecnie projektanci wnętrz współpracują z wykonawcami, architektami, inżynierami, rzemieślnikami, sprzedawcami mebli oraz właścicielami firm i domów w wielu aglomeracjach miejskich, takich jak, na przykład Kraków. Aby odnieść sukces jako projektant wnętrz, potrzebne jest wszechstronne wykształcenie. Wykonywane projekty wnętrz zaś muszą być precyzyjne i spełniające każde wymaganie klienta, bo dzisiejszy klient to osoba często bardzo drobiazgowa i wybredna, a więc trzeba się mocno wysilić, by w pełni go zadowolić.

Leave a Comment