Escape room – pokój naszpikowany zagadkami

Będąc na wycieczce w takim mieście jak Kraków czeka na nas cała masa atrakcji. Możemy oglądać zabytki, spacerować po starym mieście, zwiedzać muzea czy po prostu odpoczywać na ławeczce w otoczeniu klimatycznych kamienic. Jeżeli jesteśmy zainteresowani nieco inną formą wypoczynku i lubimy nowoczesne, nieszablonowe inicjatywy, warto dowiedzieć się, czym jest… escape room lub mówiąc inaczej pokój zagadek.

Pokoje zagadek to specjalne przygotowane pomieszczenia z całym szeregiem łamigłówek i rebusów, które uczestnicy muszą rozwiązać, aby wydostać się z pokoju. Głównym celem jest właśnie ucieczka z pomieszczenia, ponieważ jesteśmy w nim uwięzieni i jedynie rozwiązanie wszystkich zagadek pozwoli nam na wyjście na zewnątrz. Stąd angielska nazwa tego typu rozrywki – escape room.

Udział w zabawie escape game możemy wziąć w pojedynkę, ale dopiero prawdziwie emocjonująca będzie, jeżeli zdecydujemy się podjąć wyzwanie ze znajomymi. Im więcej głów, tym więcej pomysłów, a zagadki niekiedy są na tyle skomplikowane i w taki sposób skonstruowane, że moglibyśmy sobie nie poradzić z nimi sami. Z grupą przyjaciół na pewno również będzie weselej i śmieszniej.

Jeśli pokój zagadek i jego idea na rozgrywkę nas przekonuje, musimy go odwiedzić. Idealnym miejscem, żeby to zrobić będzie właśnie Kraków. Stolica małopolski oferuje kilka takich miejsc, więc bez trudu będziemy mogli wybrać odpowiednią dla nas lokalizację. Osobiście polecam: www.LostRoom.pl – escape room w Krakowie.

Leave a Comment