Branża kina ponosi ogromne nakłady na filmy reklamowe

Z roku na rok, mamy styczność z coraz to większą ilością produkcji filmów w Polsce. Różnego rodzaju firmy, chcą stworzyć coś na skalę międzynarodową. Aktorzy prześcigają się po nowe angaże i role. Podobnie jest zagranicą, choć tam wszystko stoi na jeszcze wyższym poziomie, co ułatwiają ogromne budżety. Wszystkie trendy, które spotykamy na co dzień, przychodzą ze Stanów Zjednoczonych. Aby film, sprzedał się w rekordowych ilościach, suma wydanych pieniędzy na filmy reklamowe, jest niewyobrażalnie wielka.

Każdy film ma swoich sponsorów, którzy wykładają kapitał, właśnie na wszelkiego rodzaju filmy promocyjne. Takie kampanie reklamowe, są przede wszystkim realizowane z dużym nakładem czasowym, aby można było wzbudzić chęć obejrzenia filmu wśród widzów. Amatorzy kina, chcą mieć styczność z coraz to lepszą jakością filmów. Jednak pytanie, czy jakość obrazu, idzie z jakością akcji ? Tu można się już wspierać. Na pewno mamy styczność z nową erą kina.

Po za tym wiele firm tworzy filmy korporacyjne, a Kraków jest tutaj najlepszym przykładem, w które też angażują znanych (głównie krajowych) aktorów, aby sprzedaż ich produktów wzrosła. Widząc znanego aktora, który niedawno grał w filmie, reklamującego w tym czasie jakiś kosmetyk, bądź urządzenie, wzrasta chęć zakupu takiego produktu. Tak działa rynek i nic na to nie poradzimy. Dlatego, jeśli ktoś ma zamiar wejść w branżę filmową, już na start potrzebuję mieć duży kapitał początkowy, dodatkowo znajomości z producentami oraz aktorami, w tym wypadku są obowiązkowe, inaczej nie koniecznie w tej branży mu może wyjść.

Polecamy: Filmy Korporacyjne od GrandFox z Krakowa – http://grandfox.pl/filmy-reklamowe/

Leave a Comment