Biała sukienka

Dzień ślubu to zwieńczenie wielotygodniowych lub nawet wielomiesięcznych przygotowań. Młoda para, często z dużą pomocą osób trzecich, organizuje przyjęcie oraz wszystkie detale, które mają zrobić tzw. oprawę i nadać odpowiedni klimat ceremonii. Dla jednych jest to bardziej ważne, dla innych mniej, jednak jest coś, co dla wszystkich przyszłych panien młodych stanowi numer jeden – suknie ślubne.

To na sukni skupia się wzrok zgromadzonych gości, to do sukni dobierany jest garnitur lub smoking pana młodego, to wreszcie suknia decyduje o doborze innych dodatków – i mowa tu wcale nie o biżuterii, a o dekoracjach na stołach czy innych drobnych elementach, o które trzeba zadbać, aranżując wnętrze i rozdając gościom upominki. Myli się ten, kto sądzi, że kreacje ślubne są podobne i monotonne, a wybór jednej spośród innych to czysta formalność. Moda ślubna ma się dobrze, i suknia ślubna nie oznacza jakiejkolwiek białej, długiej sukni. Fasonów mamy naprawdę dużo, i chociaż dominują te zakrywające nogi, nawet wśród nich znajdziemy wiele stylów i odmian. Proste, w stylu greckim, ascetyczne i barokowo ociekające dodatkami. Nawet koronka może mieć różne wydania! Ta romantyczna, przypominająca babciną albo seksowna i wręcz drapieżna.

Suknia ślubna może  też mieć różną długość, i przeróżnie się układać. Od lejących się materiałów po sztywne bombki, które wyjątkowo efektownie prezentują się na szczupłych paniach, odsłaniając ich zgrabne nogi i „dodając” nieco bioder. Jak widać, kreacje ślubne to pole do popisu i nawet wielomiesięcznych poszukiwań.

Duet projektantów sukni ślubnych: Fulara & Żywczyk

Leave a Comment