Aranżacje powiększające pomieszczenia

Nie każdy z nas może sobie pozwolić na mieszkanie w dużym, przestrzennym budynku. Coraz częściej bowiem wynajmujemy lub kupujemy niewielkie mieszkania, które są po prostu tańsze. Na szczęście je również możemy dobrze zaprojektować. Odpowiednia aranżacja wnętrz pomoże nam powiększyć właśnie takie pomieszczenia.

Na samym początku powinniśmy wybrać kolor ścian do swoich niewielkich pomieszczeń. Zrezygnujmy tutaj jednak z farb w ciemnych kolorach, które przytłoczą małe pokoje. Nie kupujmy również tapet o ogromnych wzorach. Zamiast tego lepiej sprawdzi się podstawowa farba do ścian w beżowym lub białym kolorze. Gdy jednak takie ściany będą wyglądać zbyt zwyczajnie, możemy umieścić na nich kolorowe obrazy lub plakaty. Zyskamy wtedy oryginalne ozdoby, które nie zajmą zbyt wiele miejsca.

Następnie skupmy się również na doborze oświetlenia. Wbrew pozorom dobrze dobrane oświetlenie może naprawdę zdziałać cuda. „Do mniejszych pomieszczeń powinniśmy więc wybierać większą ilość małych punktów oświetleniowych.” – doradza ekspert w dziedzinie aranżacja z biura Orange Studio. Taka jasna aranżacja wnętrz doskonale powiększy nawet najmniejszy pokój. Pamiętajmy również, aby trzymać się minimalizmu. Jeśli niepotrzebnie zastawimy swoje pomieszczenie, nie będzie ono wyglądać przytulnie. Trzymajmy się więc wyłącznie niezbędnych mebli oraz sprzętów.

Jeśli więc szykujemy projekt domu lub projekt mieszkania, zwróćmy uwagę na wielkość znajdujących się w nim pomieszczeń. Gdy są one dość niewielkie, możemy je przecież spokojnie, optycznie powiększyć. Wykorzystajmy po prostu grę świateł i stosujmy jasne barwy oraz trzymajmy się zasady minimalizmu, a także prostoty, która zawsze jest dobrym wyborem.

Leave a Comment